TURCAN Tarım, Maden, Kimya, Gıda San.Tic. Ltd.,  Modern tarımsal üretimde şaşırtıcı etkileri olan stratejik ürünleri ülkemiz tarımına kazandırmak amacıyla 2007 yılında kuruldu.

Tarım sektörüne girişi, dünyada Tarımın kara altını olarak bilinen LEONARDİT mineralini 1998 yılında ülkemiz tarımına kazandıran,  AGROHUM  markalı Doğal Ham Humik Asit esaslı Organik Toprak Düzenleyicisini üreten, ilk defa emsalden ruhsatını alan ORFE TEKNİK LTD.ŞTİ. ile Su arıtma - şartlandırma ve proses kimyasalları alanında 1990 yılından beri faaliyet yürüten, 2003 yılında ABD li ENGELHARD firmasının SURROUND markalı ürününün Türkiye temsilcisi DAMLA KİMYA LTD. ŞTİ. nin kardeş firması olmasıyla gerçekleşmiştir.

Tarım sektöründe; SUNGUARD, SCAVENGER, FROSTBAR, AQUASORB, ETHYSORB, APS/Renk Yapan markalı ürünlerle,

Madencilik sektöründe; ABD li TESSENDERLO KERLEY ve Kanadalı ALKAMIN firmalarının maden kimyasalları ürünlerinin Türkiye Distribütörü olarak,

Kimya sektöründe; ABD li THIELE firmasının Türkiye Distribütörü olarak,

Gıda sektöründe; Bentonit ve Diatomit esaslı ürünler ve mineral esaslı hayvan yemi katkı maddeleri,

Üretimi, ithalatı ve ticareti ana faaliyet alanları olup sektörlerindeki teknolojik gelişmeleri ve yeni ürünleri sürekli takip etmeyi görev kabul eden bir firmayız.