Kağıt ve kuşe karton üretiminde beyazlık, parlaklık, pürüzsüzlük ve mürekkep emicilik sağlayan kaolin esaslı ürünler ile atık kağıt selüloz hamurunda mürekkep giderme materyali ( Deinking material ), PVC, otomobil ve data kablo formulasyonlarında, inşaat sektöründe beyaz beton hazırlanmasında kullanılan kaolin esaslı ürünler,
Açık ocak maden ve kömür işletmelerinde tüvenan cevher ve dekapaj döküm harman yollarında toz bastırıcı materyal ( Magnezyum Klorit  esaslı ) ve sondaj çamuru katkı maddeleri ( Humik asit, sodyum ve potasyum humat esaslı ) ürünler,

YÜKSEK PARLAKLIK KAPLAMA KİLLERİ :
KAOGLOSS 90 : Premium yüksek parlaklık No: 1 kaplama kilidir. Yüksek opaklık, parlaklık, basılabilirlik sağlaması nedeniyle mükemmel makine verimliliği sunar.
KAOBRITE 90 : Yüksek parlaklık No: 2 kaplama kilidir. Kalsine ürünle harmanlanmış olup ağartılmamış geri dönüşüm kağıtlar ve delamine edilmiş ürünle harmanlanmış LWC kalite kağıtlar için yüksek performanslı zemin kaplama pigmentidir.
KAOFINE 90 : Ultra fine No: 1 yüksek parlaklık kilidir. Maksimum ila alma, yüksek parlaklık ve iyi renk sağlamak için özel olarak işlenmiş bir üründür.
STANDART PARLAKLIK KAPLAMA KİLLERİ :
KAOGLOSS :  Daha yüksek cila alma için üretilmiş No: 1 tane boyutlu kildir. Düşük viskosite, iyi parlaklık ve küçük tane boyutuyla pürüzsüz yüzey, basılabilirlik, düzgün mürekkep emme ve opaklık gerektiren kaplamalar için önemli avantaj sağlar.
KAOBRITE : Yüksek veya düşük solidli makine veya manuel kaplama için tasarlanmış No: 2 orta tane boyutlu kaplama kilidir. Parlaklık ve opaklık da istenmesi durumunda dolgu uygulamalarında veya boyutlu baskı işlemlerinde mükemmeldir. Geri dönüşüm mukavvalarda zemin kaplama ve baskı kalitesinde kağıtlarda yaygın kullanılmaktadır.
KAOFINE : No : 1 ultra küçük tane boyutlu kildir. Maksimum cila parlaklığı ve mükemmel yüksek kesme riyolojisi gerektiren kağıt ve mukavva uygulamalarında tavsiye edilir.
ÖZEL KAPLAMA KİLLER :
KAOPRINT : Geri dönüşüm mukavva kaplaması ve mükemmel işlenebilirlik sağlayan özel harmandır.
LOPAQUE M : Geri dönüşüm mukavva üretiminde pahalı pigmentlere ekonomik alternatif, renk bozukluklarını azaltan ve düzgün kaplama sağlayan bir kildir.
DOLGU KİLLERİ :
EG – 44 : Küçük tane boyutu ve yüksek yüzey alanı ile diğer pigmentlere göre super renk gösteren bir dolgu kilidir. Kağıt, yapıştırıcı, trafik boyası, su bazlı boyalar ve PVC üretimlerinde tercih edilir.
MODİFİYE KAOLİN : Geri dönüşüm kağıt fabrikalarında mürekkep giderme prosesinde kullanılan yeni ve etkili bir rejant olan DEKA 2000 ( Yüzdürme için ) ve DEKA 3000 ( Yıkama için ) maddeleridir.
Bu ürünler, mürekkep giderme surfaktantı içeren yüksek hidrofobik özellikte modifiye kaolin esaslıdır.
Atık kağıt işleyen fabrikalarda mürekkep giderme ünitelerinde geri dönüşüm kağıt liflerinde kostik soda ile çözündürülmüş mürekkep partiküllerini yüzeyinde toplayarak etkin bir ayrıştırma sağlar. Laboratuar ve tesis ölçeğinde yapılan uygulamalarda DEKA ürünlerinin kullanımıyla ;

Yüksek DIP ( Deinking Process) parlaklığı
Düşük ERIC değeri ( Effective Residual Ink Concentrate )
Düşük rejant maliyeti
Daha iyi kirletici ve yapışkan bertarafı
Yüksek proses verimi

sağlanmıştır. Geri dönüşüm kağıtlarının geleneksel mürekkep giderme işleminde kalite düşüklüğünün ana nedenlerinden biri  mürekkep partiküllerinin çok küçük boyut da olmasıdır. Modifiye kaolin, yüksek hidrofobik yeteneği ve göreceli daha büyük partikül boyutundan dolayı çok küçük boyutdaki mürekkep partiküllerini ve diğer kirletici/yapışkan madde partiküllerini yüzeyinde toplar. Etkili bir mürekkep giderme sağlayarak daha beyaz ve parlak bir görünümle proses verimini artırır.
KAOROCK METAKAOLIN : Betonda çekme ve basma dayanımını artıran, ASR azaltan veya bertaraf eden, ellenebilme ve renk uyumunu iyileştiren, geçirgenliği azaltan beton katkısı veya beyaz çimento katkısı olarak kullanılan bir mühendislik ürünüdür.

www.thielekaolin.com