Düşük tenörlü altın ve kıymetli metal madenciliğinde çözündürme proseslerinde kullanılan kimyasalların hem hızlı çözündürme ve yüksek kazanım oranı hem de ekonomik ve çevreyle dost özelliklerde olması yönünde son 20 yıldır bilim adamları ve araştırmacılar çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.
Günümüz de altın madenciliğinin en baş ağrıtıcı sorunu olan, toksik ve zararlı etkileri nedeniyle çalışma ortamında risk oluşturan ve tehlikeli atıkları nedeniyle çevrecilerin protestolarıyla hep gündemde olan SİYANÜR çözündürme prosesine alternatif, “ Devrimci çözücü “ ve “ Çevreci altın çözündürme teknolojisi “ olarak adlandırılan Amonyum Tiyosülfat esaslı çözündürme materyalinin yanı sıra Gümüş, Bakır, Molibden, Nikel, Kurşun, Çinko, Alüminyum  zenginleştirme tesislerinde kullanılan Amonyum sülfit, Amonyum Bisülfit,  Amonyum Polisülfit, Dioktilsulfosaksinat esaslı ürünlerin üreticisi ABD li Tessenderlo Kerley Inc. firmasının maden kimyasalları ve Kanadalı ALKAMIN firmasının zantat esaslı ürünlerinin Türkiye Distribütörü olarak madencilik sektörünün hizmetindeyiz.

 


Maden kimyasalları :


THI-GOLD-300 : Calcium Thiosulfate Solution. Altın kazanımında  yığın liçi ve tank liçi proseslerinde Siyanüre alternatif çevreci  Lixiviant  üründür.


THI-GOLD- ATS :  Amonnium Thiosulfate solution


ABS : Amonnium Bisulfate solution.  Siyanür atık barajlarında siyanür bozundurma ajanı.


DIMET : Sodium Dimethyldithiocarbamate solution. Su ve atıksulardan metal kazanımı için metal çöktürme ajanı.


AKTİF KARBON: Altın kazanım tesislerinde CIL, CIP ve CIC ünitelerinde karbon adsorbsiyon işleminde kullanılan Hindistan cevizi (coconut) esaslı  bir üründür.

http://www.tkinet.com/mining.html